22 Mayıs 2022 Pazar
Xiaomi lens konusunda kendini aştı

Xiaomi lens konusunda kendini aştı

Xiaomi’nin Mi 11 modelinde kullanılması beklenen yeni lensleri açıklandı. Xiaomi lens konusunda dosta düşmana korku salıyor.

Xiaomi lens teknolojileri konusunda 2021’de çığır açacak. Çinli Firma, geri çekilebilir geniş diyaframlı lens teknolojisini tanıttı.

Çin’de düzenlenen Xiaomi yıllık geliştirici konferansında, şirketin cep telefonu departmanının başkanı Zeng Xuezhong, kendi geliştirdiği en son, Geri Çekilebilir Geniş Açıklıklı Lens teknolojisini sergiledi. Xiaomi, geri çekilebilir optik yapının akıllı telefonun içine kompakt bir şekilde yerleştirmek için tasarlandığını ve gerektiğinde genişletilebileceğini söyledi. Xiaomi lens konusunda 2021 yılındaki amiral gemisi modellerinde büyük bir devrim yaratmaya hazırlanıyor.

Bu tasarım, geri çekilebilir teleskopik kameranın ışık girişi miktarını yüzde 300 artırmak için daha geniş bir açıklığa sahip olmasını sağlıyor. Şu anda kullanılan kamera yapılarına kıyasla bu yeni teknoloji portre fotoğrafçılığı ve gece fotoğrafçılığında daha iyi performans sergileyecek.

Ayrıca, daha büyük bir titreme önleme açısı sunan, görüntüleri daha kararlı hale getiren ve keskinliği yüzde 20 artıran yeni görüntü sabitleme teknolojisi de bu lensler ile gelecek.

Xiaomi lens

Çinli firma, bu profesyonel görüntüleme teknolojilerini akıllı telefon fotoğrafçılığına entegre etmeye, profesyonel fotoğrafçılığı dünyanın dört bir yanındaki yüz milyonlarca akıllı telefon kullanıcısına sunacağını belirtiyor. Ayrıca Çinli firma görüntüleme teknolojisi atılımları portföyüne eklemeye devam edeceğini söyledi. Yani gelecekte Çinli firmadan Apple’dan görmediğimiz atılımları göreceğiz.

Fark ettiyseniz DxOMark testinde artık Apple ve Samsung‘un esamesi okunmuyor. Amerika’nın Çin’e olan tüm yaptırımlarına rağmen, Çin devrimci yenilikleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Çin bu hızla gider ve güvenlik konusunda da titiz davranabilirse, Apple ve Samsung gibi devler Nokia’nın kaderini paylaşabilir.

Türkiye’nin en çok tercih edilen akıllı telefon markası olduğunu açıklayan Xiaomi, Apple’ı ülkemizde oyun dışı bıraktı. Umarız Xiaomi’nin bu uygun fiyat politikası önümüzdeki yıllarda da devam eder.