20 Ocak 2022 Perşembe
Xiaomi katlanabilir telefon 2021 yılında gelebilir

Xiaomi katlanabilir telefon 2021 yılında gelebilir

Xiaomi’nin katlanabilir telefon furyasına gireceği ortaya çıktı. Peki, bu telefonun özellikleri nasıl olacak? İşte detaylar.

Katlanabilir telefonlara çok yakında bir yenisi daha eklenebilir. Çinli dev Xiaomi katlanabilir telefon işine gireceğinin sinyallerini verdi.

Katlanabilir telefonların ana akım haline gelmesi için daha uzun bir süre gerekiyor. Ancak bu modeller koronavirüs salgınına rağmen bu yıl bile yaygınlaşmaya başladı. Samsung ve Huawei‘nin ipi göğüslediği bu sektöre şimdi de Çinli bir üye dahil olacak. Xiaomi katlanabilir telefon işine muhtemelen önümüzdeki yıl giriş yapacak.

XDA Developers‘daki geliştiriciler MIUI 12 kodunda Xiaomi’nin katlanabilir telefonuna ışık tutan kanıtları ortaya çıkardılar. Gelen bu bilgi, cihazın kod adının “cetus” olduğunu ve şu anda Android 11 tabanlı MIUI çalıştırılarak test edildiğini ortaya koyuyor. Cihaza Qualcomm Snapdragon yonga seti güç verecek. Ancak yonga setinin modeli henüz onaylanmadı.

Kodlarda, telefonun 108MP ana kameraya sahip olacağını da ortaya koyuyor. Xiaomi, Samsung’un 108MP ISOCELL Bright HM1‘i halihazırda birkaç telefonda kullandı. Bu nedenle aynı sensörü ilk katlanabilir telefonunda kullanacak gibi görünüyor.

Xiaomi, bu yılın başlarında katlanan akıllı telefonla dalga geçmişti. Ancak bu firmanın geri adım atmayacağı anlamına gelmiyor. Bildiğiniz gibi Samsung da Apple ile sık sık dalga geçer ve bir sonraki yıl Apple’ın yolundan gider. Xiaomi de bunu bir strateji olarak benimsemiş olabilir.

Xiaomi katlanabilir telefon

2021 yılında tanıtılacak olan Xiaomi‘nin katlanabilir telefonu, fiyat açısından 1.300 dolarlara inmeyi başarırsa, piyasanın direkt lideri konumunda kendini bulur. Umarız önümüzdeki yıl dünya çapında bir aksilik çıkmaz ve daha uyguna katlanabilir telefonlar satın alabiliriz.