20 Ocak 2022 Perşembe
Mi 11 ve Mix 4’ün öne çıkan özellikleri!!!

Mi 11 ve Mix 4’ün öne çıkan özellikleri!!!

Xiaomi’nin gelecek yıl duyurması beklenen Mi 11 ve Mix 4 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Xiaomi’nin önümüzdeki yıl piyasaya süreceği Mi 11 ve aylardır beklediğimiz Mi Mix 4 modelinin yeni detayları ortaya çıktı.

Akıllı telefon pazarının sürprizlere en açık şirketlerinden biri olan Xiaomi, yeni amiral gemisi Mi 11 ve uzun süredir piyasaya sürülmesini beklediğimiz Mi Mix 4 modeli için çalışmalarına devam ediyor. Şimdi Mi 11’i bir kenara bırakıp biraz Mix 4’den bahsedelim. Açık konuşacak olursak bu telefonun piyasaya bir türlü gelmemesi bizleri bir hayli hayal kırıklığına uğrattı. Mix 3 modeli ile harika işlere imza atan Çinli üretici, merakla beklediğimiz Mix 4′ü bir türlü piyasaya sürmedi. Yabancı basında bu telefona ait onlarca sertifikalar, performans testleri sızdırılmasına rağmen yine de gelmedi. Ancak Mi 11 ve Mix 4’ü bir arada görerek, çifte şans yaşamamamız mümkün olabilir. Unutmayın ki Xiaomi sürprizlere çok açık olan bir şirkettir.

Bugün Çin’in sosyal  ağ olan Weibo’da, Mi 11 ve Mix 4’ün öne çıkan bazı özellikleri sızdırıldı. Sızdırılan bu özelliklerin, gelecek yıldaki çoğu amiral gemilerinde  kullanılacak olması da yüksek bir ihtimal gibi duruyor. Çünkü diğer yandan geliştirme aşamasında olan S21’de, birebir aynı olmasa da bu özelliklerin birkaçına sahip olacak. Çinli bloglar tarafından sızan bilgilere göre Mi 11 ve Mi Mix 4, gelecek yıl ki amiral gemilerinin kalbi olacak Snapdragon 875 yonga setinden güç alacak. Bu yonga seti aslında Aralık ayında piyasaya sürülecek, ancak akıllı telefon üreticileri bunu Ocak ya da Şubat ayında telefonlarına entegre edecek.

Mi 11 ve Mi Mix 4 ekran altı kamera ile gelebilir

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda ZTE, dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonu Axon 20 5G modelini tanıttı. Bununla birlikte birkaç Çinli telefon üreticileri de bu teknolojiyle ilgili bir takım duyurular yaptı ve yakında kendi ekran altı kameralı telefonlarını getireceklerini de duyurdular. Hatta Xiaomi, Mi 10 Ultra’nın bir prototipinde de bu teknolojiyi kullanarak örnek bir teaser yayınlamıştı. Ancak bu hikaye Mi 11 ve Mix 4‘de tamamen gerçek olabilir. İddialara göre Xiaomi, bu ikilisinde 3.nesil ekran altı kamera teknolojisine yer verecek. Dahası 2K çözünürlüklü ve yüksek yenileme hızına sahip ekranları da bu amiral gemilerinde görmemiz mümkün olacak.

Söylentilere göre 2020 yılı; yüksek yenileme hızına, yüksek şarj hızlarına ve yüksek çözünürlüklü lenslere sahip akıllı telefonların olacağı bir yıl olacak. Mi Mix 4 ve Mi 11’de bu teknolojiyi ilk kullanan telefonlar olacak. Weibo’da ortaya çıkan bilgilere göre bu Xiaomi modellerinde; 150 megapiksellik lenslere, en az 100Wat’lık hızlı şarjlara ve 2K’da yüksek yenileme hızına sahip ekranlara yer verilecek.

Bakalım Xiaomi, önümüzdeki yıl bizleri gerçekten de şaşırtabilecek mi? Bekleyip görelim.