20 Ocak 2022 Perşembe
POCO C3 kamera kurulumu detayları belli oldu!

POCO C3 kamera kurulumu detayları belli oldu!

Xiaomi alt firması olan şirket, C3 modeli için kamera kurulumunun detaylarını paylaştı. C3 modeli Redmi 9C’ye benzer bir model olacak!

Tanıtımına çok az bir süre kalan POCO C3 kamera kurulumu detayları ve özellikleri belli oldu. Nasıl bir kamera bizi bekliyor?

Xiaomi alt markası POCO, POCO C3 modelini 6 Ekim’de tanıtacak ve tanıtılmasından sadece birkaç gün önce Çinli üretici, akıllı telefonun arka kameralarının özelliklerini detaylandırdı.

POCO C3 kamera kurulumu LED flaşla birlikte sincap şeklindeki bir modülün içine yerleştirilmiş arkada üçlü sensörlere sahip olacak. Birincil kamera, makro ve derinlik birimleriyle birleştirilen 13MP sensöre sahip.

Üçlü kamera kurulumunun altında POCO logosu bulunuyor ve C3 modelinin iki tonlu bir renk tasarımına sahip olduğunu da görebilirsiniz.

POCO henüz C3’ün tüm teknik özelliklerini açıklamadı, ancak akıllı telefonun Helio G35 yonga seti, 6.53 inç HD+ ekran ve microUSB üzerinden güç çeken 5.000 mAh pil ile birlikte gelecek yeniden yapılandırılmış bir Redmi 9C olduğu söyleniyor. 10W’a kadar hızlı şarj bağlantı noktası da gelecekler arasında.

Redmi 9C‘de 5MP selfie kamerası bulunuyordu ve arkadaki üçlü set, 13MP birincil, 2MP makro ve 2MP derinlik sensörü birimlerinden oluşmaktaydı. Ancak Redmi 9C, POCO C3 gibi iki tonlu bir renk tasarımına sahip değil ve arka tarafı yukarıdan aşağıya dokulu bir yüzeye sahip. Ayrıca arka kameraların altında “AI Kamera” yazısı bulunuyordu.