25 Ekim 2020 Pazar
Redmi Note 10 ilk kez resmen göründü

Redmi Note 10 ilk kez resmen göründü

Bugün sızan bir görsel ile birlikte yeni nesil Redmi Note 10 resmen görüntülenmiş oldu. Bu nasıl bir tasarım be Xiaomi?????

Bir süredir haberlerini paylaştığımız Redmi Note 10 bugün kanlı canlı bir şekilde karşımıza çıktı. Peki telefonun tasarımı neye benziyor???

Akıllı telefon pazarında fırtına gibi esen Xiaomi, farklı pazarlara ulaşmaya başladığından beri satışlarını arttırmayı başaran ender üreticilerden birisi oldu. Pandemi sürecinde Çinli üretici gelirlerinde kayıp yaşasa da satışlarında büyük bir düşüş yaşamadı. Bildiğiniz üzere Xiaomi Nisan ayında yeni nesil Redmi Note 9 serisi ile bizleri tanıştırdı. Bir süredir de Redmi Note 10 ile ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Biz de bu bilgileri sizlerle paylaştık ve paylaşmaya devam ediyoruz.

Bugün ise bilgiden ziyade telefonun gerçek görüntüsü ortaya çıktı. Bu tasarımı gördüğümüz anda bunun orta segment bir telefondan daha çok amiral gemisi bir telefon tasarımına sahip olduğu hissine kapıldık. İşte Redmi Note 10′nun kanlı canlı ilk görüntüsü.

Tasarıma baktığımızda edge ekrana sahip bir model izlenimi görüyoruz. Bununla birlikte selfie kamera ekran içine gömülü fakat üstte çok solda ve köşeye oldukça yakınlaştırılmış bir şekilde duruyor. Açıkçası tasarıma bayıldık.

M2007J22C model numaralı telefonda 8GB RAM gücü ve 2,4GHz hızında çalışan bir yonga seti var ama bu yonga seti ne bunu kesin olarak bilemiyoruz. Ancak gelen bilgiler Dimensity 820 ya da Dimensity 720 yonga setinin kullanılacağını gösteriyordu. 2,4GHz deyince aklımıza Snapdragon 765G yonga setinin geldiğini de unutmayalım…

Android 10 işletim sistemi ve MIUI 12 arayüzünü de telefonda görüyoruz. Bu telefonda Android 10 olması Redmi Note 10 serisinin kısa süre içinde tanıtılacağı anlamına geliyor.