02 Temmuz 2020 Perşembe
Xiaomi MIUI 12 kararlı sürümlerini nihayet kullanıma sundu!! İşte linkler…

Xiaomi MIUI 12 kararlı sürümlerini nihayet kullanıma sundu!! İşte linkler…

Çinli teknoloji devi Xiaomi, MIUI 12’nin kararlı sürümünü nihayet yayınlamaya başladı.

Xiaomi, uzun süren beta testlerinin ardından nihayet, MIUI 12 kararlı sürümlerini  yayınlamaya  başladı. Peki güncellemeyi cihazlarımıza nasıl kuracağız? İşte tüm ayrıntılar…

Çinli teknoloji devi Xiaomi, yaklaşık 2 aydır test aşamasında olan MIUI 12 güncellemesini bugün söz verdiği gibi kararlı sürüm olarak dağıtmaya başladı. İlk olarak birkaç Redmi modeli için kullanıma sunulan bu güncelleme, önümüzdeki günlerde diğer Xiaomi cihazlarına da kademeler halinde gelmeye başlayacaktır. İşte MIUI 12‘nin kararlı sürümüne kavuşan bazı Redmi modelleri:

  • Redmi K30 Pro Zoom Edition
  • Redmi K30 Pro
  • Redmi K30 5G
  • Redmi K30
  • Redmi K20 Pro Exclusive Edition
  • Redmi K20 Pro
  • Redmi K20

Yukarıdaki listede yer alan Redmi cihazları, bugün akşam saatlerinden itibaren MIUI 12‘nin kararlı sürümünü almaya başladı. Peki bu güncellemeyi cihazlarımıza nasıl yükleyeceğiz?

MIUI 12 kararlı sürüm yükleme

Öncelikle belirtmek isteriz ki yayınlanan bu güncelleme, Çin kararlı sürümünü temel almaktadır. Yani diyeceğimiz o ki, daha önce Çin ROM’u yükleyip kullanmadıysanız, bir süre daha bekleyip güncellemenin Global olarak çıkmasını bekleyebilirsiniz. Ancak biz bu ROM’ları daha önce kullandık diyorsanız, o halde şimdi aşağıda vermiş olduğumuz linkler ile yeni sürümü yüklemeye başlayabiliriz:

İlk olarak yukarıda paylaştığımız linklerden, kendi cihazınıza ait olan ROM‘u indirin. Ardından,  indirdiğimiz .zip dosyasını cihazımızın ana dizinine atalım. (Dosyanın hangi klasörde olduğu önemli değil; ancak ana dizine atmanız size kolaylık sağlayacaktır.) Daha sonrasında cihazımızı kapatalım ve Ses Açma + Güç tuşuna aynı anda basarak Recovery moda girelim. Diğer bir deyişle TWRP ekranına gelelim.

TWRP ekranı geldikten sonra, Wipe bölümüne girelim. Bu bölümde; Advenced Wipe kısmına girip Dalvik/ART Cache, System, Data ve Cache kısımlarını seçiyoruz ve alt taraftaki çubuğu soldan sağa kaydırıyoruz. (Bu işlem cihazınızı sıfırlayacağından, önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.) Bu işlem bitince tekrar TWRP ekranına geliyoruz.

Tekrar TWRP ekranı geldikten sonra Install (Yükle) bölümüne girelim, burada dosyamızı seçmemiz gerekiyor. Dosyayı hangi klasöre attıysanız, o klasöre girin ve dosyanızın üstüne tıklayın.

Ardından karşımıza çıkan ekran, ROM’u kurmadan önceki son engelimiz olacak. Bu ekranın alt tarafındaki kaydırma çubuğunu soldan sağa kaydırın.

Cihazınızı yeniden başlatmadan önce Format Data butonuna tıklayalım ve karşımıza çıkan ekrana “yes” yazalım. (Eğer cihazınız açılmaz ise format işlemlerini tekrar edin; lakin ROM’u kurmadan önce Format Data işlemini, yani bu maddeyi uygulayın. Ardından ROM’u bilgisayarınızdan veya SD kartınızdan telefonunuza atın ve kurun.)

İşlem bittikten sonra TWRP ekranına tekrar gelin ve Reboot>System bölümünden cihazınızı yeniden başlatın.

Eğer ROM’u kurarken bir sıkıntı yaşarsanız BURAYA tıklayarak Instagram üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın, bu işlemlerin sonucunda oluşabilecek tüm sorunlar sizin sorumluluğunuzdadır. Şahsım veya TeknoBurada.Net ailesi, cihazınız üzerinde hiç bir garantide bulunmadığı gibi, sorumlulukta kabul etmemektedir.