02 Temmuz 2020 Perşembe
Redmi 9’un yeni görselleri sızdırıldı!!! Bakın bakalım hangi cihaza benziyor?

Redmi 9’un yeni görselleri sızdırıldı!!! Bakın bakalım hangi cihaza benziyor?

Çinli teknoloji devi Redmi’nin 25 Haziran’da piyasaya süreceği Redmi 9 modeli, bugün gerçek görüntüsü ile beraber sızdırıldı.

Redmi’nin bir süredir üzerine çalıştığı Redmi 9 modeli, bugün gerçek görüntüsüyle beraber sızdırıldı. Cihaz, tasarım olarak K30 serisini takip edecek

Xiaomi‘nin alt markası olan Redmi, akıllı telefon kategorisini genişletmeye devam ediyor. Çinli şirketin bir süredir üzerine çalıştığı Redmi 9 modeli bugün, gerçek görüntüsüyle  berber sızdırıldı. Aslında cihaz tasarım olarak bize hiç yabancı gelmiyor. Hatta, dikkatli bakacak olursanız Redmi 9, tıpkı Note 8 Pro ve K30 serisinin sahip olduğu bir arka tasarım ile karşımıza çıkacak.

Geçtiğimiz haftalarda da ortaya atılan iddialara göre Redmi, 25 Haziran’da üç yeni modelini piyasaya sürecek. Bunlar sırasıyla;  Redmi 9A, Redmi 9C ve Redmi 9 modeli olacak

Redmi-9

Redmi 9 tasarımı Redmi K30 serisini takip edecek

Yukarıdaki resimden de anlaşılacağı üzere Redmi 9, tasarım olarak K30 serisini takip edecek. Ancak, bu cihazın K30‘dan tek farkı, arka yapılandırmada cam yerine polikarbonat bir yapı kullanacak olması. Bunun dışında, dikkat ettiğimiz başka bir detay ise cihazın renkleri. Yukarıda görmüş olduğunuz resim, Redmi 9‘un mor ve mavi renk seçenekleri ile geleceğini ortaya koyuyor. Ancak sadece bununla sınırlı kalmayabilir. Yakında çıkacak resmi renderler ile bu renk seçeneklerine  yenileri de eklenebilir. Tamamen şirketin insiyatifine kalmış bir şey.

Şu ana kadar cihaz hakkında bildiklerimiz bu kadar. Ancak çeşitli söylentilere göre Redmi 9 , 6.5 inç IPS LCD ekrana sahip olacak ve gücünü Mediatek Helio G80 yonga setinden alacak.