06 Haziran 2020 Cumartesi
Xiaomi Redmi 10X resmen karşımızda!

Xiaomi Redmi 10X resmen karşımızda!

Xiaomi yeni yeni orta segment telefonlar tanıtmaya devam ediyor. Bugün de Xiaomi Redmi 10X resmen karşımıza çıktı…

Bugün tanıtılan MediaTek Dimensity 820 yonga setini kullanacak ilk telefon Xiaomi Redmi 10X ortaya çıktı. Peki telefon bize ne sunacak? İşte detaylar…

Bugün MediaTek bir lansman yaptı ve yeni nesil orta üst segment yonga seti Dimensity 820 ile karşımıza çıktı. Hemen ardından da Xiaomi bir duyuru yaparak bu yonga setini kullanan ilk telefonun da Xiaomi Redmi 10X modeli olacağını resmen açıkladı.

Sabah saatlerinde size yeni işlemcinin tüm teknik detaylarını aktardık ve işlemcinin Snapdragon 765G yonga setinden bile hızlı bir işlemci olduğunu belirttik. Bu da Redmi 10X modelinin büyük bir fark yaratacağı anlamına geliyor.

Telefonda takdir edersiniz ki 5G desteği doğal olarak bulunuyor ve bu modelin ülkemiz pazarına da giriş yapacağına inanıyoruz. Peki, Redmi 10X bize ne sunacak? Bugün bu posterleri sızdıran  Xiaomi Başkan Yardımcısı Lu Weibing telefonun 26 Mayıs tarihinde resmen tanıtılacağını söyledi ve bundan başka da bilgi ortada bulunmuyor ama ana kameranın 48 megapiksel olacağı da kesinleşti. Bununla birlikte telefonun Antutu testi de yayınlandı.

Android 10 ile gelecek olan telefonda 256GB Hafıza ve 8GB RAM gücü olacağını görüyoruz. Bunun en üst segment model olacağını tahmin etmek zor değil ama telefonun mutlaka 64GB Hafıza ve 6GB RAM gücünün de olacağını söylemek gerekiyor.

Açıkçası tasarım tarafında Redmi Note 9 serisi ile birebir aynı olan bu telefonun bize ne sunacağını hep birlikte göreceğiz. Kısa süre içinde OPPO‘nun da bu yonga setine sahip bir telefon tanıtacağını tahmin etmek için müneccim olamaya gerek yok diye düşünüyoruz. Bakalım fiyatlar ne olacak? 5G Pazarı daha da pahalılaşacak mı? Yoksa ucuzlayacak mı?