06 Haziran 2020 Cumartesi
Xiaomi Mi 11 manyak özellikler ile geliyor!

Xiaomi Mi 11 manyak özellikler ile geliyor!

Bugün ortaya çıkan bazı bilgilere göre Xiaomi Mi 11 ile ilgili donanım özellikleri paylaşıldı. Tüm mobil sektör nefesini tuttu….

Xiaomi amiral gemisi pazarında rakiplerini geçmek için büyük bir çaba sarf ediyor. İşte bu çabanın sonucu da Xiaomi Mi 11 olacak gibi görünüyor…

Akıllı telefon pazarında bir daralma yaşadığımız ortadaki en büyük gerçeklerden birisi. Gelen raporlar ilk çeyrekteki kaybın %31 olduğunu söylerken bu düşüşün 2020 ikinci çeyreğinde de süreceği belirtiliyor. 2020 üçüncü çeyrekte ise işler biraz düzelmeye başlayacak ve yıl sonuna doğru da toparlanma bekleniyor. Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 11 ile ilgili bugün ilk bilgiler paylaşıldı.

Öncelikle şunu belirtelim. Xiaomi‘nin sonbaharda Mi Mix 4 ile karşımıza çıkacağı kesin bir bilgi ama Mi 11 ile ilgili beklentiler ise çok büyük. Bugün sızan bazı bilgilere göre Mi 11′de Snapdragon 865 yonga setinden %30 daha fazla performans ortaya koyan Snapdragon 876 yonga seti ile telefon bizlere sunulacak. Ekran tarama hızı ise 144Hz olacak. Bir süredir Xiaomi‘nin bunun üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bir başka üzerinde çalışılan konu ise 100W hızlı şarj desteğiydi ve bu özellikte telefonda bulunacak. Bununla birlikte yeni bir periscope lens ile birlikte 100X Zoom özelliği de iyileştirilerek telefona eklenecek.

Bu özellikler ile telefon resmen şampiyonlar ligi ölüm grubuna benziyor. Bu kadar özellik ile birlikte Xiaomi telefonun fiyatını 1.200 dolar yapar mı? Vallahi bilemiyoruz ama bu kadar özellik 700 dolara konmaz arkadaşlar…