06 Haziran 2020 Cumartesi
Xiaomi Mi Airdots 2 SE tanıtıldı! Bu fiyata böylesi harika!

Xiaomi Mi Airdots 2 SE tanıtıldı! Bu fiyata böylesi harika!

Xiaomi giyilebilir teknoloji pazarına en çok önem veren şirketlerin başında gelen, kendisinin yanı sıra oluşturduğu alt markalar ile de bu sektöre yatırım yapan bir firma. Özellikle birkaç yıldır akıllı bileklikten saate, kulaklıktan gözlüğe birçok ürün ile bu sektöre yatırım yapan şirket, uygun fiyatıyla dikkat çeken yeni kulaklıklarını tanıttı. İşte karşınızda Xiaomi Mi Airdots 2 SE ve akıl almaz fiyatı!

Son dönemin özellikle kulaklık ve saat konusunda formda ismi Xiaomi, uygun fiyatlı yeni kulaklıklarını tanıttı! İşte karşınızda Mi Airdots 2 SE!

Giyilebilir teknoloji pazarında özellikle son iki yıldır birçok cihaz ile dikkat çeken Xiaomi, bütçesi Mi Airdots 2’ye uymayanları düşünerek yeni Bluetooth kulaklığını tanıttı. Kendi ürünlerinin yanı sıra Haylou gibi alt markaları ile de giyilebilir teknoloji pazarının nabzını yoklayan şirket, Airdots serisi ile birçok pazarda Airpods‘a alternatif oluşturmuş, bazı pazarlarda ise Airpods’dan daha çok ilgi görmüştü. Şimdi de yeni kulaklıklarını uygun fiyatı ve oldukça yeterli vaadleri ile karşımıza çıkaran Xiaomi, Mi Airdots 2 SE adını verdiği yeni kulaklıklarını 19 Mayıs itibari ile ön siparişe sunacak.

Mi Airdots 2 SE

Arada oldukça ciddi bir fiyat farkı ile birlikte şuan için Çin’de tanıtılan kulaklıklar, en temel farkını desteklediği codec tarafında bizlere hissettiriyor. Neticede oldukça uygun bir fiyata sahip olan Mi Airdots 2 SE, elbette ağabeyi Airdots 2 gibi LHDC codec desteğini bizlere sunamıyor. Bunun yerine AAC ile karşımıza çıkan kulaklıklar, Bluetooth 5.0 aracılığı ile akıllı telefonlarınıza bağlantı sağlıyor. Oldukça hafif bir yapıya sahip olan kulaklık çiftinin her biri 4.7 gram, kutusu ise 48 gram ağırlığı ile dikkat çekerken, pil tarafında da hatırı sayılır verileri karşımıza çıkarıyor.

Mi Airdots 2 SE

USB-C aracılığı ile şarj olan Mi Airdots 2 SE, 1.5 saatte şarj oluyor. Toplamda 5 saat aralıksız müzik dinletebilen cihazlar, kutusuda hesaba katıldığında toplam 20 saatlik bir kullanım sunuyor. MIUI ile son derece optimize çalışacak kulaklıklar, dokunmatik kontrolleri de bizlerle buluşturuyor. Aynı zamanda kulağa takıldığında müziği otomatik olarak başlatırken, kulağınızdan çıkardığınızda aynı şekilde durduruluyor. Son olarak çevresel gürültü engelleme özelliği ile serinin diğer kulaklıklarından ayrılmayan cihaz, iki mikrofonu ile karşımıza çıkıyor.

Mi Airdots 2 SE

Fiyatıyla da Dikkat Çekiyor

Fiyat tarafına geldiğimiz zaman ise oldukça şaşırtıcı bir etiket ile karşılaşıyoruz. Xiaomi’nin ucuz ürünlerine alışığız; ancak Mi Airdots 2 SE, 24 dolarlık fiyatı ile giyilebilir teknoloji pazarında en dikkat çeken kulaklıklardan biri olacak. Ülkemizdeki mevcut kur fiyatlarının oldukça yüksek olduğu şu dönemde vergisiz olarak 170 liraya tekabül eden cihaz, fiyat bandında oldukça avantajlı görünüyor.