06 Haziran 2020 Cumartesi
Xiaomi kredi kartı ile bankacılık pazarına da girdi! Bir bu kalmıştı

Xiaomi kredi kartı ile bankacılık pazarına da girdi! Bir bu kalmıştı

Bugün yapılan açıklama ile birlikte Xiaomi kredi kartı satışına da başladı. Bu kredi kartı bildiğiniz kartlardan değil…

Belki inanmayacaksınız ama Xiaomi kredi kartı pazarına da el attı. Bankacılık sistemine de giren Xiaomi’nin yeni kartı bize ne sunuyor. Beğeneceksiniz…

Xiaomi dünyanın en büyük dördüncü ve beşinci üreticisi konumunda. Bu noktada en büyük rakibi ise OPPO. Xiaomi özellikle Avrupa pazarında son dönemde gösterdiği atılım ile oldukça iyi bir noktaya gelmiş bulunuyor. Çin pazarına daha fazla yatırım yapacağız diyen Xiaomi kurucu ve CEO’su Lei Jun bugün bu bağlamdaki büyük yatırımını da ortaya çıkardı. Xiaomi kredi kartı hizmetini China UnionPay ve GR Kredi Kart Hizmetleri ile birlikte hayata geçirdi.

Bildiğiniz üzere Huawei ve Apple‘ın da bu konuda çalışmaları ve hizmetleri var. Xiaomi ise bu noktada fark yaratmak için “kazan – kazan” programını başlattı. Bu kartın en önemli özelliği, düzenli kullanımı ile yeni Xiaomi akıllı cihazlarını ücretsiz olarak alabilmenizdir.

Daha spesifik olmak gerekirse, bir ay içinde en az 28 $ (3 x 28) karşılığında üç satın alma yapmak yeterlidir, böylece önümüzdeki ay hediye olarak yaklaşık 28 $ (199 yuan) kategorisinde yeni bir Xiaomi akıllı cihaz alabileceksiniz. Buna ek olarak, kartı aldıktan sonra üç ay içinde kullanıcı en az 14 $ karşılığında en az bir satın alma işlemi yaparsa, hediye olarak 7 $ için bir indirim kuponu alacak. Bu kredi kartı ile Stabucks‘tan bir kahve aldığınızda bile puan kazanabileceksiniz. Yani kazanabilecekler.

Xiaomi tarafından yapılan açıklamaya göre bu kartlar Avrupa pazarında da kullanıcılara sunulacak. Ülkemizdeki BDDK kanunları bu kartların satışı ile ilgili nasıl bir prosedüre sahip bunu bilemiyoruz ama umarız Xiaomi kartımızı bir an önce cebimize koyabiliriz…