06 Haziran 2020 Cumartesi
Yoksa Lei Jun iPhone mıu kullanıyor? Sen de mi başkan

Yoksa Lei Jun iPhone mıu kullanıyor? Sen de mi başkan

Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’su olan Lei Jun, bugün iPhone kullanırken ifşalandı.

Xiaomi’nin başarılı CEO’su Lei Jun, bugün Weibo’da yaptığı paylaşımı iPhone üzerinden yapınca yakayı ele verdi.

Çin‘de çok fazla akıllı telefon üreticisi olmasına rağmen, Apple orada dahi ağırlığını koyuyor. Resmi raporlara göre ABD‘li teknoloji devi, akıllı telefonlarının % 9.5‘ini  Çin’de satıyor. Bu rakamlar  haliyle şirketin yüzünü az da olsa güldürüyor. Şimdi gelelim asıl bomba habere.. Son zamanlarda, akıllı telefonlarının tasarımı ve kendi geliştirdiği arayüzüyle adından bahsettiren Xiaomi ile ilgili bugün çok ilginç bir haber ortaya çıktı. Şirketin kurucusu ve CEO‘su olan Lei Jun, sabah erken saatlerde, Weibo’dan yaptığı paylaşım sonrası yakayı ele verdi. Jun‘un paylaştığı gönderinin iPhone üzerinden yapıldığı ortaya çıkınca kullanıcıları tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Aslında bu Çinlilerin iPhone aşkı oldu bitti var. Örneğin geçtiğimiz senelerden hatırlayacağınız üzere OnePlus CEO‘su  Carl Pie, Huawei CEO’su Ren Zhengfei ve onun kızı olan  Meng Wantzhou‘da Apple ürünleri kullanırken yakalanmıştı.

Kısa bir sürede hatasının farkına varan Lei Jun bu postu profilinden hemen kaldırdı. Ancak ne yazık ki iş işten çoktan geçti.

Bu olaydan hemen sonra ilk açıklama Lei Jun‘un  ortağı olan  Pan Jiutang‘dan geldi. Jiuta‘nın açıklamasına göre Lei Jun iPhone’u, rakip telefonları test etmek amacıyla kullanıyormuş. Ancak Jun, iPhone 11‘i test etmek için çok geç kalmış gibi geldi bizlere.

Bildiğiniz üzere Lei Jun geçtiğimiz günlerde katıldığı bir toplantıda  en favori telefonunu seçti. Jun’un en favori telefonu ise seramik kaplamayla donatılan Mi Mix 2 oldu. Açıkçası Mix serisi diğer cihazları göz önünde bulunduracak olursak  daha iyi bir tasarım ve ileri  teknoloji  özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Yeri gelmişken gelin bu cihazın tüm özelliklerine de bir göz atalım:

Xiaomi Mi Mix 2 başlıca özellikleri

  • 6.2 inç 18:9 formatında 2.960 x 1.440 piksel çözünürlüklü ekran
  • Sekiz çekirdekli Snapdragon 836 (Snapdragon 835’e göre daha yüksek frekans hızları)
  • 20 megapiksel arka kamera
  • 8 GB RAM / 256 GB dahili depolama (6 GB RAM / 128 GB sürümü de olacak)
  • Android 9.0 Pie işletim sistemi, MIUI 11
  • 4400 mAh büyüklüğünde pil