06 Haziran 2020 Cumartesi
Redmi 9 nasıl olacak! FCC’de ortaya çıktı

Redmi 9 nasıl olacak! FCC’de ortaya çıktı

Xiaomi’nin bir türlü tanıtamadığı Redmi 9 modeli ile ilgili ilk resmi bilgiler ortaya çıktı. Görünen o ki; ekran ve pil büyüyor…

Bugün bir anda FCC raporlarında ortaya çıkan Redmi 9 modeli ile ilgili en net ve kesin bilgiler de ortaya çıktı. Peki telefon neden bu kadar geç kaldı?

Xiaomi ülkemiz pazarında 15 Mayıs tarihinde saat 15:00 itibariyle yeni nesil Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro ve Mi Note 10 Lite modellerinin tanıtımını yapmaya hazırlanıyor. Redmi Note 9 modeli tanıtılmış olsa da birçok kullanıcının Redmi 9 serisini beklediğini biliyoruz. Bugün akıllı telefon, M2004J19G model numarası ile Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) veritabanında resmen ortaya çıktı.

Görünen o ki; Xiaomi yeni nesil Redmi serisinde daha büyük bir ekran ve daha büyük bir pil için kolları sıvamış görünüyor. 6.6 inç ya da 6.67 inç boyutunda bir ekran beklenirken, Redmi‘nin maliyeti daha da azaltmak için HD+ çözünürlüklü bir panel kullanacağını görüyoruz. Xiaomi bu telefonu Realme 6i‘ye rakip olarak yerleştirmeyi planlıyor. Zira Realme 6i Hindistan pazarında oldukça popüler bir konuma geldi. Bu arada telefonun yalnızca LTE ve Wi-Fi 5 desteklemesi bekleniyor.

FCC verilerine göre, akıllı telefonun kutudan çıktığında Android 10 işletim sistemine ve MIUI 11 arayüzüne sahip olacak. Bununla birlikte yeni nesil Redmi, 5.000 mAh batarya ile gelecek. Ancak şarj cihazının gücü hakkında bilgi yok. Şarjın sadece 10 Watt olacağı tahmin ediliyor. Bu, Redmi 8 ve 8A‘nın şarj olduğu 18 Watt‘tan bile az. Neden böyle bir tercihte bulunuluyor? Bunu da anlamak mümkün değil.