23 Ekim 2021 Cumartesi
MIUI 12 arayüzüne ROOT ve Google servisleri nasıl yüklenir?

MIUI 12 arayüzüne ROOT ve Google servisleri nasıl yüklenir?

Xiaomi’nin dün piyasaya sürdüğü MIUI 12 arayüzüne ROOT ve Google servislerini nasıl yükleriz? İşte cevabı

Dün tanıtılan MIUI 12’yi önce cihazımıza kurduk, daha sonra Google servislerini yükledik ve en sonunda da Root attık. Nasıl mı yaptık ? İşte cevabı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, dün yeni arayüzü MIUI 12′yi tanıttı ve ilk beta güncellemesiyle piyasaya sürdü. Bildiğiniz üzere MIUI 12 ile cihazlarımıza, yeni animasyonlar, süper duvar kağıtları, gizlilik koruması, çoklu görev, spor sağlığı vb. gibi bir sürü yeni özellikler geldi. Peki siz hala MIUI 12 güncellemesini kurmadınız mı? Merak etmeyin,  geç kalmış sayılmazsınız. Çünkü dün Editörlerimizden Yunus ÇAKIR, Çin beta ROM kurulumunu detaylı olarak teknoburada.net ve Xiaomiburada.net sitelerimizde sizler için anlattı. BURAYA tıklayarak ROM  kurulum aşamalarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Eğer zaten bir beta kullanıcısı iseniz bugün sizlere bir iyi  haberimiz daha var.  Ne mi? Tabi ki de herkesin merak ettiği  Google servisleri ve Root işlemleri. Bildiğiniz üzere Çin ROM’ları Google servisleri ile gelmiyor. Ancak daha sonradan üçüncü taraf uygulamalarından  yüklenilerek kullanılabiliyor. Bugün, sizler için tek tuşla ROOT yapmayı ve Google servislerini yüklemeyi Volkan MANAV, YouTube kanalımızda anlattık. Aşağıdaki videoyu izleyerek aklınızda takılı kalan bütün soru işaretlerini giderebilirsiniz.

MIUI 12 ile gelen yenilikler:

  1. MIUI  ana ekranına Google araç çubuğu eklendi.
  2. Kamera arayüzü yenilendi
  3. Uygulama bildirimleri baştan aşağı yenilendi
  4. Reklamlar tamamen kaldırıldı
  5. Arayüz baştan aşağı yenilendi ve yeni sistem animasyonları eklendi
  6. “Mükemmel” karanlık mod diğer adıyla Dark Mode 2.0
  7. Yeni çoklu görev
  8. Yeni oyun modu
  9. Yeni tarayıcı uygulaması.
  10. Yenilenmiş bildirim paneli. (Control Center)