25 Eylül 2020 Cuma
Xiaomi Mi 10 tanıtılmadan parçalara ayrıldı! İçinde klima mı var?

Xiaomi Mi 10 tanıtılmadan parçalara ayrıldı! İçinde klima mı var?

13 Şubat tarihinde tanıtılacak olan Xiaomi Mi 10 serisi ile ilgili bugün oldukça önemli bir sızıntı ortaya çıktı. İşlemci çok serin çalışacak…

Xiaomi yeni nesil amiral gemisi Mi 10 ile mobil pazarda ciddi anlamda fark yaratmaya geliyor. Xiaomi 13 Şubat tarihinde yeni nesil amiral gemisi ailesini tanıtacak ve bu noktada Samsung‘a da büyük bir fark atmak istiyor. Özellikle fiyat tarafında Bugün Xiaomi CEO‘su Lei Jun bazı fotoğraflar yayınladı ve Xiaomi Mi 10 işlemci soğutucusunu bizlere gösterdi.

Yayınlanan görsellere baktığımızda telefonun soğutma tarafında bakır plakalara sahip olduğunu görüyoruz. Bu plakalar sadece işlemcinin değil ekran ve pil gibi parçaların da soğumasını sağlayacaktır diye düşünüyoruz.

7 nanometre ikinci nesil üretim sürecine sahip Snapdragon 865 yonga setine sahip olacak telefonun böyle büyük bir soğutucu sayesinde ortaya nasıl bir termal durum koyacak oldukça merak ediyoruz. Bildiğiniz üzere geçtiğimi günlerde yaptığımız Redmi Note 8 Pro ısı testi sonrasında telefonun HDR modda oyun oynarken 51 derecelere kadar ısındığını görmüştük.

Böyle bir sorun oluşması durumunda Xiaomi‘nin oldukça geniş bir plaka ile bunun önlemini aldığını görüyoruz. Samsung Galaxy S20‘den daha fazlasını sunup ondan çok daha düşük bir fiyata pazara girmenin hesabını yapan Xiaomi‘nin abu konuda başarılı olup olamayacağını ise bugün tanıtılacak Galaxy S20 sonrasında hep birlikte göreceğiz.