25 Eylül 2020 Cuma
Xiaomi Corona virüsü için dükkanları kapatıyor

Xiaomi Corona virüsü için dükkanları kapatıyor

Corona virüsü dünyayı ve bizi tehdit ederken insanoğlunun çaresizliği devam ediyor. Xiaomi Corona virüsünün büyümesini engellemek için mağazarını kapatma kararı aldı…

Corona virüsü tüm dünyaya yayılma ihtimali ile karşı karşıya kalırken Xiaomi Çin pazarındaki fiziki mağazalarını kapatma kararı aldı.

Corona virüsü. Sanırız son zamanlarda dünyanın en korkutucu şeyi. Bu konuda Çin Hükumeti hastalığı kontrol altına almaya çalışırken halen Çin’den turist geldiğini görüyoruz. Çin halkı da dünya da bu konuda ciddi bir endişe yaşarken daha agresif önlemler alınması gerektiği ise ortadaki en büyük gerçek. Bugün Xiaomi Çin pazarında fiziki mağazalarını kapatma kararı aldı. Zira bunun sebebi Hükumetin işini kolaylaştırmak olduğu belirtildi.

3 Şubat tarihine kadar kapanacak olan mağazaların hastalığın daha fazla yayılmasını önlemek amaçlı kapatıldığının altını çizelim. Corona virüsü ile ilgili yapılan resmi açıklama ise şöyle;

Korona virüsü nedir?

Koronavirüs, hayvanlar arasında yaygın olan bir grup virüstür. Nadiren bazı durumlarda, bilim insanları koronavirüsün “zoonotik” olduğunu belirtiyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merekezi’ne göre; “zoonotik” ifadesi, virüslerin hayvandan insana geçebileceği anlamına geliyor.

Xiaomi’yi başka markalar takip eder mi bunu önemüzdeki günlerde göreceğiz ama bu virüs bugün itibariyle tam 81 kişinin feci şekilde ölümüne ve halen de 2.744 kişiye bulaşmasına sebep oldu. Tam 32 bin kişinin de müşahede altında olduğunu belirtelim. Virüsün ne zaman kontrol altına alınacağı ve ne şekilde yok edileceği ise halen bilinmez bir durum.

Umarız daha fazla kişi ölmez ve bu virüs için savunma sistemimizi güçlendiren bir aşı bulunabilir…