25 Eylül 2020 Cuma
Redmi 8A için Android 10 müjdesi! Yürü be Xiaomi

Redmi 8A için Android 10 müjdesi! Yürü be Xiaomi

Güncelleme konusunda her gün daha da agresifleşen Xiaomi uygun fiyatlı Redmi 8A için bile Android 10 güncellemesine başladı…

Güncelleme konusunda en istikrarlı,en hızlı şirketlerden biri olan Xiaomi hız kesmek bilmiyor. Şimdi de Redmi 8A için Android 10 müjdesini verdi.

Hepimizin bildiği üzere güncellemeler konusunda en istikrarlı şirketlerden biri de Xiaomi. Buna örnek verecek olursak MIUI 11 arayüzünü tanıttı ve tanıtım biter bitmez beta testlerine başlayarak ne kadar hızlı olduğunu gösterdi. Bugün de aldğımız bir habere göre Xiaomi, Redmi 8A için Android 10 güncelleme çalışmalarına başlamış.

Şirket sadece güncelleme işleri ile meşgul değil. Geçen yıl birçok yeni orta segment ve üst segment cihazları da pazara sundular. Sadece bir şey üzerine yoğunlaşmayan şirket MIUI 11 güncellemelerini söz verdikleri tarihte dağıtmayı başardılar.

Global sürümler bildiğiniz üzere MIUI 11 sürümüne Çin modellerinden biraz geç zaman da kavuştular ancak, bütün cihazları bu güncellemeye sağlıklı bir şekilde sahip oldu. Şirket hiç durmadan bu sefer Android 10 güncellemelerine başladı.Bildiğiniz üzere Xiaomi’nin çok fazla cihazı var ve bu cihazların hepsini güncellemek hiç kolay olmuyor. Şirket bazı cihazlarını beta test gurubuna alarak Android 10 güncellemesini test ettti ve çoğuna kararlı sürümünü yayınladı.

Şirket son olarak bu ayın başlarında Mi 8 serisi ve Mi 9T için Gloabal kararlı Android 10 güncellemesini yayınladı.

Bugün aldığımız bir sızıntıya göre Redmi 8A için Android 10 Geekbench’de görüldü. Detaylı bakacak olursak Android 10 güncellemesi Redmi 8A’nın 4GB RAM’lık modelinde test edilmiş.

Bu tablo, Geekbench listesinde yer alan Redmi 8A’nın 4 GB + 64 GB Çin versiyonunun  yakında Android 10 güncellemesini alacağı anlamına geliyor.

Bakalım şirket resmi bir açıklamayı ne zaman yapacak.