25 Eylül 2020 Cuma
Xiaomi Rusya’da 220 mağaza açacak!

Xiaomi Rusya’da 220 mağaza açacak!

Xiaomi markası büyümeye ve gelişmeye devam ederken Avrupa’nın en büyük süper gücü Rusya pazarında daha etkin olmanın yollarını arıyor. Xiaomi Rusya pazarında fiziki mağazalar ile yola devam ediyor. İşte detaylar…

Oldukça hareketli bir 2019 geçiren Xiaomi Rusya pazarına gözünü dikmiş durumda. 2020 yılı itibariyle Xiaomi işleri büyütecek. Nasıl mı?

Xiaomi ilginç bir 2019 geçirdi. Satış hedeflerini yıl bitmeden yakalayan Çinli üretici Huawei Amerika gerginliği sebebi ile Çin pazarında diğer Çinli üreticiler gibi ciddi bir pazar kaybı yaşadı. Zira Çinliler Huawei destek olmak amacı ile Huawei ürünlerine yöneldiler. Global pazarda ise Xiaomi oldukça iyi bir grafik çizdi. Özellikle Avrupa pazarında Mi markası ile güzel satışlara imza atan Çinli üretici Xiaomi Rusya pazarındaki üçüncülüğünü birinciliğe çıkartmanın planlarını yapıyor.

Şirket bugün yaptığı açıklama ile 2020 yılı içinde Rusya’da tam 220 adet mağaza açacaklarını dile getirdi. Xiaomi bu pazarda sadece cep telefonu tarafında değil; Nesnelerin İnterneti (IoT) pazarında büyük bir başarıya sahip. Bununla birlikte Xiaomi, fitness ürünler, powerbank, elektrikli robotik süpürgeler, scooterlar ve kablosuz kulaklık tarafında da büyük satış rakamlarına ulaşıyor.

Xiaomi buzdolabı

Xiaomi buzdolabı

Rusya’da 2019 yılı içinde tam %102 büyüme gösteren Xiaomi‘nin planları tutarsa; Hindistan ve Çin‘den sonra en çok mağazaya sahip olduğu ülke Rusya olacak. Türkiye pazarında ise arka arkaya Xiaomi mağazaları açılıyor ama bunları kim nasıl açıyor? Hangi editörü oraya nasıl çağırıyor bu da belli değil. Xiaomi markası büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Özellikle Hindistan pazarında büyük bir popülarite yakalamış durumda.

Bakalım Xiaomi bu yıl OPPO ile arasındaki farkı açabilecek mi yoksa yine OPPO’ya geçilecek mi?