25 Eylül 2020 Cuma
Yeni Pocophone serisinin adı ne olacak?

Yeni Pocophone serisinin adı ne olacak?

POCO markası Xiaomi ile yollarını ayırmış gibi görünse de birçok yönden Xiaomi’ye bağımlı. Peki yeni telefonların ismi ne olacak?

2018’in Ağustos ayında ilk cihazı ile birlikte pazara giriş yapan ve yeni yeni bağımsızlaşan PocoPhone ‘un yeni cihazı hangi isim ile anılacak? İşte cevabı…

Geçtiğimiz günlerde bağımsız bir marka olacağı açıklanan Pocophone, Ağustos 2018’de ilk ve şuanlık tek telefonu olan Pocophone F1’i piyasaya sürdü. Bu süre zarfı içinde herhangi bir cihazı karşımıza çıkarmayan ve sessizliğini koruyan şirket, geçtiğimiz günlerde bağımsızlığa kavuşması ile bu sessizliği adeta büyük bombalar ile sonlandırmayı düşünüyor.

Öyle ki son günlerde ikinci bir telefon için çalışmalar yapan firmanın, yeni telefonu hakkında bir çok iddia ile karşılaşıyoruz. Poco Hindistan’ın yöneticisi Manmohan Chandolu’dan edinilen bilgiye göre, yeni Poco Mart ayında tanıtılacak. Ancak burada karşımıza bir soru çıkıyor. Yeni cihazın adı ne olacak?

PocoPhone F1

PocoPhone F1

Chandolu’ya göre, Poco Xiaomi’nin tedarik zincirini ve arayüzü olan MIUI arayüzünü kullanmaya devam edecek. Bunun yanı sıra Poco, cihazlarında üst seviye yonga setleri kullanacak ve iddialı RAM kapasiteleri ile kullanıcılarını memnun edecek. Firma her ne kadar bağımsız gibi gözükse de Xiaomi‘den büyük bir destek alacak ve Xiaomi ile birlikte hareket edecek. Aynı zamanda  satış sonrası destek ve hizmetlerini Xiaomi aracılığı ile sağlayacak. Bu durum her ne kadar Poco‘nun farklı pazarlara açılacağı izlenimi uyandırsa da, Poco Hindistan pazarına odaklanmaya devam edecek.

Peki yeni Poco’ya nasıl hitap edeceğiz? X2 mi F2 mi?

En büyük soru işaretlerinden biri elbette isim konusunda bizi karşılıyor. Firmanın yeni cihazına, ilk cihazında ki gibi “F” serisinden devam etmesini bekliyoruz. Ancak Poco’nun resmi Twitter hesabında paylaştığı fragman da, “Sezon 2 bölüm 1” ibaresi yeni cihazın farklı bir seri şeklinde geleceğine işaret ediyor olabilir.

Bu iddiayı ise, daha önceden çıkan ve bağımsızlık ile birlikte yeni serilerin geleceğini belirten diğer iddialar güçlendiriyor. Öyle ki daha önce yayınlanan bazı iddialar, yeni cihazın Poco X2 olacağını söylüyordu. Bunun yanında, firma hem “Poco F2”, hem de “Poco X2” adında iki yeni model çıkarabilir. Eğer böyle bir hamle gelirse, F2 modeli F1 gibi orta segmente, X2 ise daha güçlü olarak üst segmente göz kırpabilir.