25 Eylül 2020 Cuma
Xiaomi Mi True Lite geliyor! Yeni kulaklık

Xiaomi Mi True Lite geliyor! Yeni kulaklık

Bluetooth kulaklıklar her geçen gün hayatımıza daha fazla girerken Xiaomi yeni kulaklığı Mi True Lite ile bize ne sunacak?

Bugün Bluetooth SIG sertifikası alırken ortaya çıkan Xiaomi Mi True Lite ile ilgili ilk bilgiler de ortaya çıktı. Xiaomi kulaklık tarafında abarttı.

Akıllı telefon pazarında yaşanan kıyasıya rekabet giyilebilir ürünler pazarına da sıçramış durumda. Bugün Apple giyilebilir ürünler pazarını tek başına domine ediyor. Bunun en büyük sebebi ise şu; çünkü iPhone‘lar başka kulaklıklar ve başka saatler ile verimli çalışmıyor. Yani Apple her iPhone sahibinin kendi ekosistemi içinde bir kulaklık almasını istiyor ve bunu da başarıyor. Bu pazardan pasta almak isteyen diğer üreticiler ise farklı ürünlerini bizlere sunuyor. Xiaomi son dönemde bu konudaki en agresif üretici. Bugün de Xiaomi Mi True Lite isimli yeni bir ürün Bluetooth SIG sertifikası alırken görüntülendi.

Ürünün teknik detayları henüz net değil ama Bluetooth 5.0 desteğine sahip olacağını görüyoruz. Xiaomi geçtiğimiz yıl Mi Airdots, Mi AirDots Youth ve Mi True Wireless isminde 3 farklı kulaklık ile karşımıza çıktı. Bugünkü kulaklık ise Mi True Wireless serisinin daha uygun fiyatlısı olacak.

Xiaomi‘nin son dönemde bu kadar kulaklık pazara sunmasının mantığını anlayabilmiş değiliz. Firmaların son dönemde 2 farklı fiyat ile 2 farklı ürün ortaya koyduklarını görsek de Xiaomi’nin aynı anda 4 farklı kulaklık ile karşımıza çıkması kafa karışıklığına da sebep oluyor. Peki siz kablosuz kulaklıklar ile ilgili ne düşünüyorsunuz?